Ballina AKTUALE Serbi: 9009 persona të infektuar me COVID-19

Serbi: 9009 persona të infektuar me COVID-19

525
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gjatë konferencës për shtyp nga Shtabi Republikan i Krizave në Serbi, dolën shifrat e fundit të COVID-19 në Serbi.

Të infektuar total me 29 Prill dolën të jenë 9009 persona me COVID-19, kurse të sheruar total 1343 persona, kurse raste aktive me koronavirus janë 7487.

----

78 momentalisht janë me respirator dhe gjendje kritike, mbi 2000 të shtrirë në spitalet e regjioneve në Serbi.

Kurse, Presidenti Vuçiq theksoi se kanë ardhur edhe 50 respirator të rinj e 100 monitor, Vuçiq theksoi se Serbi është gati dhe po i bënë përgaditjet e fundit për tu përballur me valën e dytë të koronavirusit në Serbi. /bujanoci.net/

----- ----