Ballina Lajme nacionale Selimi, Haradinajt: Nuk mbrohet UÇK duke heshtur

Selimi, Haradinajt: Nuk mbrohet UÇK duke heshtur

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Rexhep Selimi ka komentuar situatën politike në vend.

Deputeti i VV-së, në emisionin Frontal në T7 ka komentuar ftesën e Gjykatës Speciale për Ramush Haradinaj. Selimi ka kritikuar kryeministrin në largim që ka zgjedhur të mbrohet në heshtje, duke thënë se UÇK nuk mbrohet në këtë mënyrë.

“Nuk mbrohet UÇK duke heshtur, heshtin vetëm ata që e njenjë fajësinë”, ka thënë Selimi.

Selimi i është kundërpërgjigjur edhe Daut Haradinajt, i cili ka thënë se deputeti i VV-së ia ka huqur gjithë në politikë.

“Po të kishim menduar njejtë do të ishim në të njëjtin subjekt politik, unë nuk jam aksidentalisht në VV, unë vetë kam zgjedhur që të jem këtu. Me AAK kam qenë një vit, por kam bërë veprim të mirë që jam tërheq”, ka thënë Selimi.

Deputeti i LVV-së ka thënë se AAK-ja ishte dorëzuar para LDK dhe PDK.

“Ka dy raste kur AAK është dorëzuar para LDK dhe PDK, por do ta kundërshtoja po të isha pjesë e AAK-së ende”, ka shtuar Selimi.

---- ---- ----
-----