Ballina Sport Sekretet e yjeve të Barcelonës, zbardhet biseda e Xavi me Guardiolën për...

Sekretet e yjeve të Barcelonës, zbardhet biseda e Xavi me Guardiolën për sulmuesin Samuel Eto’o (FOTO)

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dy ish yjet e Barcelonës, Xavi dhe Samuel Eto’o kanë diskutuan për kohën e tyre në klub, duke kujtuar edhe momentin kur mesfushori katalunas e bindi Pep Guardiolan që të mbante sulmuesin kamerunas.

Kur Guardiola mori drejtimin e Barcelonës në verën e vitit 2008, Eto’o ishte një nga ata që trajneri kërkonte t’i largonte. Sidoqoftë, Xavi bindi Guardiolan se Eto’o duhet të qëndronte.

----

“Për fat të mirë ju qëndruat sepse ishit afër largimit”, ia kujtoi Xavi sulmuesit, epo, fatmirësisht ju e pyetët që unë të qëndroj. Faleminderit për këtë”, u përgjigj Eto’o.

Xavi mendonte se ish-sulmuesi i Mallorcas ishte i rëndësishëm për atë ekip që kishte Barcelona. Tutje Xavi shtoi se ai ka qenë i bindur që Eto’o do ta ndihmonte ekipin dhe në fund fituan gjithçka së bashku.

----- ----