Ballina Lajme nacionale Seanca për ish- krerët e UÇK-së në Gjykatën e Hagës, avokati i...

Seanca për ish- krerët e UÇK-së në Gjykatën e Hagës, avokati i Veselit akuzon prokurorinë

77
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Seanca për ish- krerët e UÇK-së në Gjykatën e Hagës, avokati i Veselit akuzon prokurorinë

Ben Emmerson, avokati mbrojtjes, i Kadri Veselit, ish- kreut të UÇK-së, ka ngritur akuza për Prokurorinë. Emmerson u shpreh se organi i akuzës nuk po bën detyrën e tyre me qëllim që të dëmtojë mbrojtjen e tij

“Prokuroria nuk është e drejtë dhe objektive në lidhje me mbrojtjen, është shumë e qartë , Prokuroria do të shmangë ose të nxjerrë nga rruga e duhur mbrojtjen që të mos jetë e përgatitur si duhet”, tha Emmerson.
Kujtojmë se sot u zhvillua seanca e tretë gjyqësore për ish- krerët e UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi.

Seanca për ish- krerët e UÇK-së në Gjykatën e Hagës, avokati i Veselit akuzon prokurorinë
Ornela Celpica

---- ----
----
----- ----
-----