Ballina LifeBizare Samsung nxjerr Galaxy Fold, telefoni i palosshëm 2 mijë dollarësh

Samsung nxjerr Galaxy Fold, telefoni i palosshëm 2 mijë dollarësh

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Të premten, Samsung nxjerr në treg Galaxy Fold, telefonin e tij të shtrenjtë dhe problematik, por që sipas gjigandit teknologjik, tani vjen me përmirësime.

“The Fold” hapet si libër dhe do të bëhet telefoni i parë i palosshëm që përfunduan në duart e konsumatorëve.

Pas Koresë së Jugut, fillimisht ai do të dalë në shitje në Francë, Gjermani, Singapor e Shtetet e Bashkuara.

“The Fold-I” shitet për 1,980 dollarë. Ai duhet të dilte në dyqane në muajin prill, por u tërhoq pas ankesave të klientëve për probleme me palosjen dhe thyerje të ekranit.

Samsung sqaroi se muajt e fundit, specialistët e tij i kanë kaluar duke u përpjekur t’i ndreqin defektet dhe mendojnë se ia kanë dalë mbanë.

---- ----
----
----- ----
-----