Ballina Receta Sallatë Ruse

Sallatë Ruse

53
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Përbërësit

  • 1 patate
  • 2 karrota
  • 1 gotë bizele
  • 6 copa tranguj
  • 5 lugë majonezë
  • 5 lugë jogurt
  • 1 lugë kripë
  • ½ lugë biber të zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Përimet preni në copa të vogla dhe vendosni në zjarr për fërgim.

Pas fërgimit perimeve të fërguara përmbi ia vendosni trangujt turshi, në një pjatë e vendosim jogurtin, majonezin, kripën dhe biberin e zi e përzieni.

Pastaj e gjithë sallatën dhe e vendosni në pjatën kryesore.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

The post Sallatë Ruse appeared first on Kuzhina Shqiptare.

---- ---- ----
-----
SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakSallatë İtaliane
Artikulli tjetërSallatë me speca