Ballina Receta Sallate me kastraveca dhe kos

Sallate me kastraveca dhe kos

48
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Përbërësit:

3 kastraveca
2 thelpinj hudhër
1 lugë gjelle gjethe mente
225 gram kos
1 lugë gjelle vaj ulliri
Kripë.

Përgatitja:

Qëroni kastravecat dhe prejini në feta të holla. Miksojini në një tas mesatar sëbashku me hudhrat e grira
Vendosni në një tas tjetër një shtresë me kastraveca dhe spërkateni me pas kripë. Ndiqni të njëjtën procedurë për të gjithë kastravecat dhe lërini mënjanë për 30 minuta
Kullojuni lëngun dhe spërkatini me menten e copëtuar. Trazoni kosin dhe vajin e ullirit me një pirun
Hidheni mbi kastraveca dhe vendoseni në frigorifer për disa minuta. Më pas është gati për t’u shërbyer

The post Sallate me kastraveca dhe kos appeared first on Kuzhina Shqiptare.

---- ---- ----
-----