Ballina Receta Sallatë İtaliane

Sallatë İtaliane

45
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Përbërësit

  • 1 gotë bizele
  • 1 patatet
  • 1 karrotë
  • 5-6 copa sallam
  • 4-5 tranguj turshi
  • 2 lugë majonez

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Patatën, karrotën preni në copa të vogla dhe vendosni në një tenxhere për zierje.

Pastaj ia shtoni sallamën e prerë, trangullin e prerë, bizelet, majonezin dhe e përzieni e gjithë sallatën.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

The post Sallatë İtaliane appeared first on Kuzhina Shqiptare.

---- ----
-----
SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakSallatë me patate
Artikulli tjetërSallatë Ruse