Ballina Lajme nacionale Sali Berisha, fund dilemave lidhur me Lulzim Bashën, zbulon pse u tërhoq...

Sali Berisha, fund dilemave lidhur me Lulzim Bashën, zbulon pse u tërhoq opozita nga dhuna më 30 qershor

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Ish-kryeministri Sali Berisha në një komunikim me gazetarët nga selia blu, u pyet dhe pse u tërhoq opozita nga bllokimi i zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Berisha tha se kjo ishte rruga më e mirë, pasi dhuna nuk mund të jetë zgjidhje, dhe mund të përdoren edhe forma të mosbindjes civile.

“Për mendimin tim bëri shumë mirë, nuk mund të shtynte se liria ime përfundon atje ku fillon liria e tjetrit. Mosbindja civile në të 51 format e saj duhet të përdoret”, tha Berisha.

Ish-kryeministri duket se në këtë mënyrë u jep fund dhe thashethemeve që mes tij dhe Lulzim Bashës ka pasur sjellje të ndryshme për 30 Qershorin.

---- ----
-----