Ballina Lajme nacionale Rritja e infektimeve me COVID, Kapshtica e mbyllur deri më 3 mars

Rritja e infektimeve me COVID, Kapshtica e mbyllur deri më 3 mars

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Rritja e infektimeve me COVID, Kapshtica e mbyllur deri më 3 mars

Pika kufitare e Kapshticës do vijojë të jetë e mbyllur deri më datë 3 mars për shkak të përhapjes së koronavirusit.

Njoftimi i pikës doganore:

Autoritetet e Policisë Greke, në vijim të masave të marra nga qeveria greke mbi përballimin e situatës së krijuar për shkak të pandemisë COVID-19, kanë njoftuar palën shqiptare për shtyrjen e afatit të bllokimit të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, deri në datën 08.03.2021.

Deri në këtë datë, dalja nga Shqipëria dhe hyrja drejt Greqisë nëpërmjet kësaj pike kalimi, vijon të jetë e mbyllur.

Ndërsa dalja nga Greqia dhe hyrja drejt vendit tonë, do të jetë e lejuar nga ora 06:00 deri në orën 22:00, vetëm për këmbësorët dhe mjetet e tonazhit të rëndë (kamiona mallrash). Mjetet si autobusa, taksi, apo çdo mjet tjetër i transportit të pasagjerëve, nuk do të lejohet të kalojë. Duke ju falenderuar për mirëkuptimin.

Rritja e infektimeve me COVID, Kapshtica e mbyllur deri më 3 mars
Klodian Bereti

---- ----
----
----- ----
-----