Ballina Lajme Bota/Rajoni Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, regjistrohen mbi 10 mijë...

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, regjistrohen mbi 10 mijë të infektuar

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, regjistrohen mbi 10 mijë të infektuar

Në 24 orët e fundit autoritete shëndetësore italiane kanë raportuar 10,593 raste të reja me koronavirus në vend.

Sipas të dhënave nga buletini i lëshuar nga Ministria e Shëndetësisë, janë kryer 257,034 pas 143,116 një ditë më parë.

Në 24 orët e fundit 541 persona kanë humbur jetën, shifër kjo më e lartë se një ditë më parë ku u konfirmuan 420 viktima. Nga ana tjetër, ka 19,256 të shëruar.

Shkalla e pozitivitetit bie në 4.1% pas 5.98% dhe numri i pacientëve të shtruar në spital gjithashtu zvogëlohet. Që nga fillimi i epidemisë ka pasur 2,485,956 raste dhe 86,422 vdekje.

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, regjistrohen mbi 10 mijë të infektuar
Jonida Dama

---- ----
----
----- ----
-----