Ballina Lajme nacionale Rritet numri i të infektuarve në Greqi, shënohen 21 të vdekur në...

Rritet numri i të infektuarve në Greqi, shënohen 21 të vdekur në 24 orë

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
Rritet numri i të infektuarve në Greqi, shënohen 21 të vdekur në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar rritje të numrit me raste të reja.

Sot janë konfirmuar 842 raste me të infektuar, nga të cilët 13 u identifikuan pas kontrolleve në pikat kufitare të vendit.

Sipas të dhënave, numri i përgjithshëm i rasteve është 153226, nga të cilat 52.1% janë burra. Në orët e fundit 21 qytetarë nuk kanë mundur ta fitojnë betejën me virusin, duke e çuar në 5692 numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Mosha mesatare e qytetarëve që kanë vdekur është 79 vjeç dhe 95.4% kishin sëmundje shoqëruese.

Sakaq, 283 persona po trajtohen me intubim në spitale. Mosha e tyre mesatare është 68 vjeç.

Rritet numri i të infektuarve në Greqi, shënohen 21 të vdekur në 24 orë
Jonida Dama

---- ----
----
-----
-----