Ballina Sport Ronaldo shpallet lojtari i vitit në Portugali

Ronaldo shpallet lojtari i vitit në Portugali

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Cristiano Ronaldo bën të vetin një tjetër çmim individual duke u shpallur për herë të 10-të lojtar i vitit në Portugali.

Sulmuesi i Juventusit është shpallur për herë të 10-të në karrierë lojtari portugez më i mirë i vitit.

Ronaldo ka mposhtur konkurencën e talentit të Atletico Madrid Joao Felix i cili zhvilloi një sezon të shkëlqyer me Benfican dhe atë të Bernardo Silvës që fitoi 4 trofe me Manchester City-in në Angli gjatë vitit 2019-të.

Paraqitjet e mira me Juventusin por edhe në Nations League ku udhëhoqi Portugalinë drejt suksesit final kanë ndihmuar CR7-ën të fitojë sërish këtë çmim prestigjoz, më shumë se kushdo tjetër.

The post Ronaldo shpallet lojtari i vitit në Portugali appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
----
----- ----
-----