Ballina LifeBizare Rikthehet “Nokia 105”, çmim befasues dhe aplikacionet e nevojshme

Rikthehet “Nokia 105”, çmim befasues dhe aplikacionet e nevojshme

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Teknikisht, janë telephone feature, pra jo smartfonë, por sërish të pajisur me aplikacione që ndihmojne qasjen në shërbimet më të përhapura. Bëhet fjalë për Nokia 105 dhe Nokia 220 4G: I pari ka dhe një çmim befasues prej më pak se 25 euro. Ka dhe një avantazh tjetër të madh, bateria që zgjat shumë lejon bashkëbisedim pa pushuar nga mëngjesi deri në darkë me një karikim të vetëm.

Për fansat e tastierës është ideal sepse krijon atë lehtësinë e këndshme të shkruarjes së mesazheve shpejt dhe pa vështirësi, ndërsa memoria lejon arkivimin e deri 2000 kontakteve dhe 500 sms-ve.

Në treg, ky model do të jetë në fillim të shtatorit në ngjyrat blu, rozë e të zezë. Nokia 220 4G mbështet telefonatat në 4G, dhe lejon ndarjen e përditësimeve dhe përmbajtjeve online.

Dizajni risjell forma familjare, duke bërë qe telefoni të përshtatet më së miri me pëllëmbën e dorës; bateria edhe në këtë rast është super rezistente, por të interesuarit do të mund ta shtiejnë në dorë vetëm pas disa muajsh.

---- ----
----
-----
-----