Ballina Lajme nacionale Rezultati i LDK-së në Gjilan, Donika Gërvalla e bën për ‘pesë pare’...

Rezultati i LDK-së në Gjilan, Donika Gërvalla e bën për ‘pesë pare’ Lutfi Hazirin

111
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

LDK ka dal partia e dytë në Komunën e Gjilanit për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit.

Donika Gërvalla, aktivistja e LDK-së në Gjermani, ka reaguar pas rezultatit të LDK-së, në Komunën e Gjilanit. Ajo ka fajësuar për këtë nënkryetarin e Lidhjes Demokratike, Lutfi Hazirin.

Përmes një shkrimi në Facebook, Gërvalla ka shkruar se me këtë Lutfi Hazirit iu dha një mesazh nga votuesit tradicional të Gjilanit.

“Apo ka nevojē me dal dikush e me ia shpjegu? Hilet dhe prapaskenat vërtet nuk i ka shpik Luta, ama i zotëron me virtuozitet. E votuesi thjesht është lodhur me dallavere dhe dyftyrësi”, ka shkruar ajo.

---- ----
----
----- ----
-----