Ballina Lajme nacionale Reshje të mëdha shiu, vërshohet kjo komunë e Kosovës

Reshje të mëdha shiu, vërshohet kjo komunë e Kosovës

43
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Komuna e Rahovecit është vërshuar nga reshje të mëdha shiu.

Pasditen e sotme Rahoveci sërish është përballur me vërshime pas rënies së shiut.

Uji ka vërshuar edhe në rrugët kryesore duke i bërë të pakalueshme për qytetarët.

Rahoveci dhe Malisheva edhe javën e kaluar e pësuan nga vërshimet duke u dëmtuar edhe tokat bujqësore.

Në rrjetet sociale qytetarë nga Rahoveci kanë shpërndarë videot nga këto vërshime.

---- ----
-----