Ballina Lajme Reparti gjinekologjik në Vranje është dezinfektuar dhe është hapur për shërbime

Reparti gjinekologjik në Vranje është dezinfektuar dhe është hapur për shërbime

622
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gjinekologjia është mbyllur që nga e shtuna. Ndërkohë, dhomat janë pastruar mekanikisht dhe dezinfektuar kimikisht, tha kryetari Slobodan Milenkoviç.

“Periudha 14-ditore e një punonjësi të kujdesit shëndetësor të Gjinekologjisë i infektuar me një virus koronar përfundoi dje, kështu që ky departament është i sigurt për funksionimin e mëtutjeshëm. Asnjë nga punëtorët nuk ka zhvilluar simptomatologji klinike, “theksoi Milenkoviç.

----

Reparti i gjinekologjisë i Spitalit të Përgjithshëm në Vranje u mbyll të shtunën e kaluar pasi konfirmoi se njëri prej mjekëve nga ky repart ishte pozitiv për virusin e koronës.

----- ----