Ballina Sport Renditja virtuale e klubeve të Superiores në Facebook, ja kush e mban...

Renditja virtuale e klubeve të Superiores në Facebook, ja kush e mban vendin e parë

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Komunikimi me tifozët, mediat dhe të gjithë të interesuarit për ecurinë dhe përditshmërinë e klubeve në Shqipëri është shumë i rëndësishëm.

Virtualisht sot është më e thjeshtë dhe tepër më korrektë mënyra se si klubet i kanë dhënë zë vetes nëpërmjet kanaleve sociale.

Në Shqipëri prej disa vitesh skuadrat e Kategorisë Superiore kanë profilet e tyre zyrtare në Facebook dhe Instagram, aty ku çdo ditë publikojnë njoftime të ndryshme dhe materiale për tifozët e tyre dhe këdo që ka interes.

Një pjesë e klubeve kanë verifikuar kanalet e tyre online, gjë e cila e bën edhe më të besueshëm komunikimin.

Nëpërmjet një renditje virtuale kemi zgjedhur të tregojmë numrin e ndjekësve që klubet e Kategorisë Superiores kanë në faqet e tyre në facebook.

Një mënyrë kjo për të nxitur rritjen e interesit si dhe përmirësimin e nivelit të këtyre profileve zyrtare që sot janë zëri i klubeve drejtpërdrejt me tifozët dhe mediat sportive.

 

---- ----
----
----- ----
-----