Ballina Sport Renditja e FIFA-s, ja në çfarë renditen Shqipëria dhe Kosova për vitin...

Renditja e FIFA-s, ja në çfarë renditen Shqipëria dhe Kosova për vitin 2020

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

FIFA ka publikuar renditjen e fundit për vitin 2020 sa i përket ekipeve kombëtare.

Përfaqësuesja e Shqipërisë e mbyll vitin 2020 në vendin e 66-të në klasifikimin e përgjithshëm të FIFA-s..

Kjo renditje për kuqezinjtë është më e mira për vitin 2020.

Ndërkohë, përfaqësuesja e Kosovës renditet në vendin e 117-të në klasifikimin e FIFA.

Sa i përket vendit të parë, Belgjika vijon të ruajë kryesimin, e ndjekur nga Franca në vendin e dytë dhe Brazili që pozicionohet në vendin e tretë.

Më poshtë renditja e FIFA-s. (TemA)

 

 

---- ----
----
-----
-----