Ballina Lajme nacionale Regjistrohen 1957 raste të reja me COVID në Greqi, 43 viktima në...

Regjistrohen 1957 raste të reja me COVID në Greqi, 43 viktima në 24 orët e fundit

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 1957 raste të reja me COVID dhe 43 viktima.

Rastet e reja ranë nën 1000 në Atikë ku u konfirmuan pozitivë 886 persona, ndërsa në Athinë kanë rezultuar pozitivë 293 persona.

Numri i përgjithshëm i viktimave që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 11,365.

Aktualisht numri i pacientëve në intubim në spitalet greke ka shkuar në 661, ku 62.5% janë burra. Mosha e tyre mesatare është 67 vjeç./mv.abcnews.al

The post Regjistrohen 1957 raste të reja me COVID në Greqi, 43 viktima në 24 orët e fundit appeared first on Abc News.

---- ---- ----
-----