Ballina Shëndetësi Receta me hudhër dhe qumësht shëron këto sëmundje

Receta me hudhër dhe qumësht shëron këto sëmundje

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një numër i madh i frutave,  perimeve dhe erëza të kuzhinës mund të ndihmojnë në trajtimin e shumë gjendjeve shëndetësore, edhe pa pasur nevojë për trajtime tjera mjekësore.

Këtu gjeni një recetë që ka efektin e njëjtë si ato mjekësore dhe që është e shkëlqyeshme për të gjithë shëndetin. Kjo pije quhet “Qumësht Hudhrash”, shkruan “The heart soul”, transmenton lajmi.net.

Përbërësit e nevojshëm për përgatitje:

500 mililitra qumësht

Dhjetë copë të grira hudhrash të skuqura

Dy ose tre lugë çaji sheqer

250 ml ujë

Fillimisht futni në një enë qumështin dhe ujin. Pastaj, shtoni hudhrën dhe vendosni tenxheren në nxehtësi. Pritni deri sa të vlojë. Mbajeni nxehtësinë në mesatare, mos ndaloni përzierjen, derisa përbërësit të zihen. Pastaj, shtoni sheqerin në përzierje. Kjo pije është më e mirë kur shërbehet e nxehtë.

Përfitimet nga kjo pije:

Ndihmon personat që kanë probleme me frymëmarrje dhe asthma. Problemet me zemër, Pagjumësinë, Kolesterolin, problemet me mushkëritë, kollitjen etj. /Lajmi.net/

---- ----
----
-----
-----