Ballina Sport Rasti i dytë te Juventusi me koronavirus, infektohet edhe Matuidi

Rasti i dytë te Juventusi me koronavirus, infektohet edhe Matuidi

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një tjetër futbollist është infektuar me koronavirus te Juventusi. Pas Daniele Ruganit, është Blaise Matuidi që pas testeve ka rezultuar pozitiv ndaj COVID-19. Lojtari gjendet prej 11 marsit në izolim vullnetar dhe do të mbahet nën mbikëqyrje në ditët e ardhshme. Klubi bardhezi ka njoftuat se aktualisht është mirë dhe nuk shfaq asnjë simptomë.

----

Në orët në vijim do të bëhen tampone të tjera te Juventusi. Mauricio Sarri po punon nga shtëpia me video që i përpunon në distancë me stafin e tij dhe ua jep lojtarëve për të vijuar regjimin deri kur të jenë në gjendje për të zbritur në fushën e lojës.

----- ----