Ballina Lajme nacionale Rasti i 16 vjeçares nga Drenasi, ja çka ka ndodhur tani me...

Rasti i 16 vjeçares nga Drenasi, ja çka ka ndodhur tani me avokatin Gazmend Halilajn

77
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Është liruar nga nga arr,esti shtëpiak avokati Gazmend Halilaj, lidhur me rastin e të miturës nga Drenasi, e cila muaj më parë denoncoi një rast për abuzim sek sual.

Lirimin e ka konfirmuar vet Halilaj, i cili ka thënë se u mbajt pa të drejtë.

“Po jam liruar nga arr.esti shtëpiak, ndonëse u mbajta pa të drejtë e pa bazë. Ata le të më hetojnë, unë kam qejf me më hetu. Tani vetëm do të paraqitem në stacionin policor, kërkesë kjo e tyre për t’i treguar Prokurorisë që janë për bashkëpunim”, ka thënë Halilaj.

Kujtojmë se avokati Halilaj e denoncoi muaj më parë në organet e drejtësisë rastin e abuzimit sek sual me një vajzë të Drenasit nga profesori Shkëlzen Xhakaj dhe polici Vesel Veseli.

---- ---- ----
-----