Ballina Sport Raste pafund dhe penallti e pritur, Vllaznia dhe Kukësi ndajnë pikët

Raste pafund dhe penallti e pritur, Vllaznia dhe Kukësi ndajnë pikët

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Edhe Vllaznia nuk ia ka dal që të fitojë në sfidën e sotme kundër Kukësit.

Shkodranët kishin një mundsi tjetër të artë për tu shkëputur pas ndalesës që iu bë ndjeksve të saj, duke mos përfituar pasi u ndal nga Kukësi në “Loro Boriçi”.

Vllaznia pati raste ideale për të mposhtur verilundorët ku në në minutën e 70-të Imeri gaboi nga pika e bardhë e 11-metërshit.

Edhe Kukësi pati mjaft raste për shënim, por nuk arriti dot t’i shfrytëzonte për të marrë tre pikët.

Pas këtij suksesi Vllaznia ruan vendin e parë me 42 pikë, e ndjekur nga Laçi e Teuta me 41 pikë dhe Partizani 39 pikë.

Ndërsa, Kukësi pozicionohet në vendin e gjashtë me 31 pikë.

Më poshtë klasifikimi. (TemA)

---- ----
----
-----
-----