Ballina Lajme nacionale Rashiq thotë se serbët e Kosovës, janë popull i kapur

Rashiq thotë se serbët e Kosovës, janë popull i kapur

47
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Nenad Rashiq ka hënë se derisa shteti i Kosovës, është shtet i kapur, serbët e Kosovës janë popull i kapur.

Rashiq ka thënë se nuk kanë bisedime me partitë shqiptare për ndonjë koalicion të mundshëm.

Përfaqësuesit e serbëve të Kosovës, kanë nënshkruar koalicion parazgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen më 6 tetor.

Marrëveshja u nënshkrua nga Nenad Rashiq, Partia Përparimtare Demokratike, Rada Trajkoviq nga Lëvizja Evropiane e serbëve në Kosovë, Dragisha Miriqm, Partia e Re e Kosovës dhe Branislav Markoviq.

---- ---- ----
-----