Ballina Lajme nacionale Raportuesi Beyer uron Kosovën për Pavarësinë, jep lajmin e rëndësishëm: Nuk ka...

Raportuesi Beyer uron Kosovën për Pavarësinë, jep lajmin e rëndësishëm: Nuk ka më justifikime, liberalizimi i vizave tani

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Raportuesi Beyer uron Kosovën për Pavarësinë, jep lajmin e rëndësishëm: Nuk ka më justifikime, liberalizimi i vizave tani

Peter Beyer, raportuesi për Kosovën në Këshillin e Evropës, uroi sot Kosovën për 13 vjetorin e Pavarësisë, ndërsa ka kërkuar që atyre t’iu hiqen vizat. Urimi i Beyer u bë në Facebook, ndërsa theksoi se premtimi i liberalizimit të vizave është vonuar.

“Siç kishte thënë ambasadori Prof. Ëolfgang Ischinger:” Ok, le ta bëjmë tani! Liberalizimi i vizave për të gjithë qytetarët e Kosovës është një premtim i parealizuar i BE-së.

Ka vonuar shumë- besueshmëria e BE është në rrezik! “- me të cilën unë pajtohem plotësisht dhe e përforcoj duke thënë: Nuk ka më justifikime të ndyra. Liberalizimi i vizave tani!”, ka shkruar Beyer.

Raportuesi Beyer uron Kosovën për Pavarësinë, jep lajmin e rëndësishëm: Nuk ka më justifikime, liberalizimi i vizave tani
Ornela Celpica

---- ----
----
----- ----
-----