Ballina Lajme nacionale Ramush Haradinaj stërvit xhudo

Ramush Haradinaj stërvit xhudo

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ramush Haradinaj “sfidon” Majlinda Kelmendin në xhudo.

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj ka vendosur ta sfidojë Majlina Kelmendin në xhudo këtë të shtunë.

Lajmin e ka bërë të ditur trajneri Driton Kuka nëpërmjet një fotografie në Facebook.

“Motivimi i së shtunës. Kryeministri ynë po bën xhudo. Duke stërvitur kryeministrin tonë dhe kampionen olimpike. Trajner krenar.”, ka shkruar ai në postimin e tij.

Kjo është hera e parë që Haradinaj bën xhudo me kampionen Majlinda Kelmendi.

---- ----
----
-----
-----