Ballina Lajme nacionale Ramush Haradinaj bën homazhe në Raushiq dhe Jabllanicë

Ramush Haradinaj bën homazhe në Raushiq dhe Jabllanicë

9
SHPËRNDAJE

Ramush Haradinaj sot bën homazhe në Raushiq dhe Jabllanicë.

Kryeministri i dorëhequr Ramush Haradinaj sot do të bëjë homazhe tek lapidaret dhe varret e dëshmorëve në fshatin Raushiq dhe Jabllanicë.

Fillimisht, Haradinaj do të ndalet te lapidari dhe varret e dëshmorëve Agim e Milazim Zekaj dhe Ruzhdi Haxhijaj në Raushiq të Komunë së Pejës.

Më pas, ai do të bëjë homazhe edhe te varret e dëshmorëve Aze Brahimaj, Idriz Gucati dhe martiren Zize Syla në fshatin Jabllanicë të Gjakovës.

-----