Ballina AKTUALE Ramadani: Banesat nuk janë për serbët, Alternativa mbledh pikë politike

Ramadani: Banesat nuk janë për serbët, Alternativa mbledh pikë politike

333
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Nuk ka serbë midis qiramarrësve të mundshëm të banesave për njerëz të rrezikshëm për shoqërinë, por romë, thotë kryetari i kuvendit komunal të Bujanocit, Enver Ramadani.

Duke iu përgjigjur këshilltarëve të Alternativës Seuda Destani Fazliu, Ramadani ka thënë se kjo parti përdor temën e apartamenteve për të siguruar 3-4 vende pune për vete.

Ju po e politizoni këtë temë. Apartamentet nuk janë për serbët, por për romët që jetojnë në oborrin e shkollës “Sezai Suroi” – tha Ramadani.

Ramadani u tha këshilltarëve të shumicës shqiptare në pushtet se nëse ata duan t’i kthejnë shpinën Amerikës, ata do të votojnë për propozimin Alternativë.

Seuda Destani Fazliu kërkoi që pika e rendit të ditës për ndërtimin e banesave për personat e rrezikuar nga shoqëria të hiqet nga rendi i ditës , sepse, siç tha ajo, pas kësaj qëndron qëllimi për të ndërtuar apartamente për personat e zhvendosur nga Kosova, përfshirë përdhunuesit e grave në Kosova dhe vrasësit.

---- ----
----
----- ----
-----