Ballina Lajme nacionale Rama shpërndan bonusin e bebeve, lule dhe batuta për nënat e reja...

Rama shpërndan bonusin e bebeve, lule dhe batuta për nënat e reja (Foto-Video)

27
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

MIRËSEERDHËT❤👼🤱

Publiée par Edi Rama sur Mercredi 1 janvier 2020

Takimi me nënat më të reja për 2020, ka qenë vizita e parë për kryeministrin Edi Rama, i cili mëngjesin e sot ka takuar edhe ekipin e mjekëve në maternitetin ‘Mbretëresha Geraldinë’. Kreu i qeverisë përgëzoi stafin mjekësor për përkujdesjen dhe angazhimin maksimal dhe duke iu uruar 10 foshnjave që erdhën në jetë minutat e fundit të 2019 dhe orët e para të Vitit të Ri, jetë të gjatë dhe të lumtur.Ndër të tjera, kryeministri ka shpërndarë edhe bonusin e bebeve.

Ndërsa shpërndau bonusin e bebeve, Rama nuk ka kursyer as batutat.

Pas këtij takimi, kreu i qeverisë, përmes një postimi në ‘Facebook’, ka uruar të gjitha nënat e reja dhe u ka premtuar mbështetje, që jeta e bebeve të jetë sa më e lehtë dhe e bukur.

‘GËZUAR nënave dhe të gjitha familjeve të reja që presin, e do të presin fëmijë në vitin e saponisur??❤ ? Ne u jemi e do t’u jemi pranë për ta bërë më lehtë e më të bukur, ardhjen e bebeve’, shkruan ai , pas vizitës në maternitet.

---- ----
----
----- ----
-----