Ballina Lajme nacionale Rama: Nëse bëhen zgjedhjet sot, fitojmë edhe më bindshëm se në 2017

Rama: Nëse bëhen zgjedhjet sot, fitojmë edhe më bindshëm se në 2017

47
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryeministri Rama konfirmoi edhe një herë nga studio e “Real Story” se data 30 qershor nuk do të ndryshojë, zgjedhjet do të mbahen dhe nuk do të ketë asnjë negociatë. Kjo do të jetë një datë historike për të treguar vijën  e kuqe të një politike që kërkon të marrë peng popullin dhe demokracinë e një vendi.

 ‘Nuk ka shtyrje zgjedhjet dhe nuk do të këtë asnjë negocim me asnjë. Unë jam në fushatë elektorale dhe 30 qershori është një datë historike pasi do të vihet vija e kuqe për këtë lloj politike që kërkon të marrë peng vendin, popullin dhe demokracinë e një vendi duke e kërcënuar me molotov, kapsolla e dhunë në rrugë. Kjo vije e kuqe duhet të vihet se përndryshe çfarë kuptimi ka. Nesër do të vijë një parti tjetër dhe do kërkojë të njëjtën gjë duke kapur peng demokracinë. Nuk kemi asnjë presion ndërkombëtar për datën e zgjedhjeve.’

Rama tha gjithashtu se “Nëse zgjedhjet bëhen sot ne fitojmë më fort se ne 2017. Ketë nuk e kam bindje por e kam fakt. Opozita ka filluar dishezën në periudhën prill-maj. Shqiptarët nuk e pranojnë këtë lloj dhune dhe qasje që po bën opozita.”

---- ---- ----
-----