Ballina Lajme nacionale Rama kërcënon hapur presidentin: Dje Ilir Meta shkroi fatin e tij; e...

Rama kërcënon hapur presidentin: Dje Ilir Meta shkroi fatin e tij; e ka humbur të drejtën të qëndrojë në atë zyrë

25
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryeministri Edi Rama lëshoi një kërcënim të hapur ndaj presidentit Ilir Meta duke aluduar vendimin për shkarkimin e tij nga posti, pas vendimit për anulimin e datës së zgjedhjeve.

“Dje papritur për shumëkënd, por sipas parashikimeve tona u shfaq shpëtimtari atyre që kishin mbetur në rrugë, presidenti duke paralajmëruar një akt që është nul ligjërim dhe moralisht është turp. Por nga froni i shpëtimtarit të opozitës nuk keni arë gjë akoma. Dje Ilir Meta shkroi fatin e tij; e ka humbur të drejtën të qëndrojë në atë zyrë”, tha Rama.

 

---- ---- ----
-----