Ballina AKTUALE Ragmi Mustafa uron muajin e Ramazanit

Ragmi Mustafa uron muajin e Ramazanit

33
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqipëtar në profilin e tij në facebook ka shkruar: Të dashur familjarë, miq e shokë, Në emrin tim personal dhe në emër të Këshillit Kombëtar Shqiptar po ju uroj me fjalët e Profetit Muhamed, që uronte shokët dhe pasuesit e tij me ardhjen e muajit të Ramazanit:

“Ju erdhi Ramazani muaji i begative të Zotit në të cilin zbret mëshira, fshihen gjynahet dhe pranohen lutjet. Zoti ju vështron duke konkurruar me njëri-tjetrin në adhurime dhe mburret me ju te Engjëjt e Tij, prandaj shpalosni prej vetes suaj vepra të mira, sepse i humbur dhe i dëshpëruar është ai njeri, i cili privohet nga mëshira e Zotit në këtë muaj.”

Ju dëshiroj agjërim të lehtë e të pranuar!

---- ----
-----