Ballina LifeBizare Quiz/ Me cilën gazetare u tall dje “Portokalli”?! (Shikoni videon)

Quiz/ Me cilën gazetare u tall dje “Portokalli”?! (Shikoni videon)

12
SHPËRNDAJE

“Portokalli” gozhdoi dje para ekranit shqiptarët, duke dhuruar emocione dhe të qeshura pafund.

Një vëmendje e madhe gjatë emisionit iu kushtua dezinformimit që vjen nga portale të ndryshme, që për hir të së vërtetës janë kthyer në një shqetësim të madh për qytetarët.

E ftuar “speciale” krah moderatores Xhemi Shehu ishte edhe “Alina Shaban Fërkimi”, drejtuese e një portali, rol që u luajt nga aktorja Renada Caci.

Skeçi demaskonte realitetin që përcjellin portale të caktuara, duke krijuar jo rrallë herë panik dhe spekulime dashakeqëse.

Disa nga batutat

Alina: Portokallia gjithmonë e më fantastikeeee!

Xhemi: Po ashtu do thuash se të ftuam

Alina: S’ke dy muaj që ke lindur dhe ua sa je dobësuar

Xhemi: Unë dy muaj, jo mi Alina, qenke keqinformuar. Kam kohë unë që kam lindur.

Alina: Ëhhh ke kohë që kë lindur?

Ndërkohë pas krahëve: Shtriga, ta bëj lajm. Xhemi Shehu ka një fëmijë ilegal.  Mirë ia bëra?