Ballina Lajme nacionale “Qeveria promovoi modele të dhunës”, Basha nga Durrësi: Gratë do të jenë...

“Qeveria promovoi modele të dhunës”, Basha nga Durrësi: Gratë do të jenë zëri i shqiptarëve në Parlament

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------
Kreu u Partisë Demokratike Lulzim Basha ditën e sotme është ndalur në qytetin e Durrësit, ndërsa ka zhvilluar një takim me gratë dhe vajzat për të prezatuar programin e PD-së për rritjen e punësimin të tyre.

Gjatë fjalës së tij Basha tha se nëpërmjet këtij programi PD synon që t’i japë fund diskriminimit ndaj grave shqiptare.

“Kjo qeveri ka promovuar modele të dhunës ndaj grave. Pas 8 viteve nuk ka asnjë progres për të drejtat e grave dhe barazinë gjinore”, tha Basha.

/vijon…

 

The post “Qeveria promovoi modele të dhunës”, Basha nga Durrësi: Gratë do të jenë zëri i shqiptarëve në Parlament appeared first on Abc News.

---- ----
-----