Ballina Lajme nacionale Qeveria kështu shpreh falënderimin për 20-vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

Qeveria kështu shpreh falënderimin për 20-vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

34
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Falënderimi i Qeverisë për 20-vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë.

20 vjetori i ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë do të shënohet me aktivitete të ndryshme, përcjellë Indeksonline.

E përgatitjet pothuajse kanë përfunduar.

“Thank you” është mbishkrimi që mban një baner i gjatë i vendosur në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës. Ajo përveç në anglisht është shkruar edhe në disa gjuhë të tjera.

Falënderimi i dedikohet NATO-s dhe Amerikës për ndërhyrjen 20 vite në Kosovë.

Aktiviteti kryesor, mbetet tubimi qendror në sheshin “Skënderbeu”, përcjellë Indeksonline.

Veçanti e tij është prania e ish-sekretares amerikane, Medeleine Albright.

Vizitën në Kosovë e ka konfirmuar edhe ish-presidenti amerikan, Bill Klinton.

---- ----
-----