Ballina Lajme nacionale Qeveria e re, Mustafa i kthen përgjigje Thaçit : Shumë shpejt…

Qeveria e re, Mustafa i kthen përgjigje Thaçit : Shumë shpejt…

40
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, i ka kthyer letrën presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, pasi ka pranuar sot letrën e dytë nga ana e tij.

----

Mustafa ka treguar se ia ka kthyer letrën Presidentit Thaçi dhe i ka treguar se janë duke angazhuar për të krijuar shumicën parlamentare dhe shumë shpejtë do ta propozojnë emrin e kandidatit për kryeministër të Kosovës. LDK sot gjatë ditës ka nënshkruar koalicion me AAK-në dhe Listën Serbe.

Kjo është komunikata e plotë:

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, z. Isa Mustafa, sot ka pranuar letrën e dytë nga Presidenti i Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaçi, lidhur me pëpjekjet për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë së re.

Kryetari i LDK-së, Dr. Isa Mustafa, ia ka kthyer letrën duke e njoftuar për angazhimet dhe takimet intenzive të LDK-së, për të krijuar shumicën parlamentare, si dhe ka siguruar Presidentin se në një të ardhme shumë të afërt do të krijoj shumicën parlamentare dhe propozoj kandidatin për Kryeministër të Kosovës.

----- ----