Ballina Sport Qetësohen te Juvja, Dibala e fiton “ndeshjen” me COVID-19

Qetësohen te Juvja, Dibala e fiton “ndeshjen” me COVID-19

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Te Juventusi tani janë më të qetë. Ylli i ekipit, Paulo Dibala, e fitoi betejën me COVID-19. Klubi bardhezi konfirmoi nëpërmjet një komunikate për shtyp se futbollisti argjentinas kaloi me sukses testet e fundit mjekësore dhe është i lirë të dalë nga karantina.

----

“Futbollisti kreu analiza të dyfishta, të cilat rezultuan negative. Dibala zbatoi protokollin dhe është shëruar plotësisht dhe nuk më nevojë të qëndrojë në karantinë”, shkruhet në komunikatën e Juventusit.

Dibala dhe e fejuara e tij qëndruan në izolim për shkak se u infektuan me koronavirus mbi 1 muaj. Pozitivë me COVID-19 rezultuan edhe shokët e skuadrës, Daniele Rugani dhe Baise Matuidi.

----- ----