Ballina Shëndetësi Qëndroni me orë të tëra në telefon, mund t’ju shfaqet ky problem

Qëndroni me orë të tëra në telefon, mund t’ju shfaqet ky problem

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kjo mund të jetë arsyeja se pse disa njerëz – posaqërisht të rinjtë – është duke ju zhvilluar dicka e quditshme tek qafa e tyre, transmeton lajmi.net.

“Unë punoj në klinikë për më shumë se 20 vjet, dhe vetëm në dekadën e fundit, gjithnjë e më shumë, jamë duke e vërjetur se pacientëve të mi është duke ju rritur dicka e cuditshme tek qafa’ – deklaroi David Shahar, për BBC për ndryshimet interesante që po i përjeton njëriu në eshtra, përndryshe shkenctarë i shëndetit në Univeristetin e Sunshine Coast të Australisë.

Një studim tjetër me 1200 individë, nga mosha 18 deri 86, që Shahar bashkë më disa shkencëtarë të tjerë, zbuluan se këto ndryshime dhe rritje, janë më të përhapura tek personat më të rinj. /Lajmi.net/ 

---- ----
-----