Ballina Lajme nacionale Pytet a do të shkojë gjatë fushatës në veri, Haradinaj befason me...

Pytet a do të shkojë gjatë fushatës në veri, Haradinaj befason me përgjigjën

52
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ramush Haradinaj thotë se ka mundësi që të vizitojë veriun gjatë fushatës për zgjedhjet e 6 tetorit.

Kandidati i AAK-së për kryeministër, Ramush Haradinaj ka thënë se gjatë fushatës ka mundësi që do të shkoj në veri të Kosovës, atje ku ka shqiptarë.

Ai tha se ligji zbatohet edhe në Veri sikur në pjesët e tjera të vendit dhe se ka mundësi që do të shkoj në Veri gjatë fushatës.

“Te serbët nuk kam pse me shku se nuk i synoj votat e tyre, por të shqiptarët mundet me ndodhë që shkoj”, ka thënë Haradinaj në Frontal të T7.

---- ----
----
----- ----
-----