Ballina Lajme nacionale Pushuesit në panikë, zjarri ju afrohet banesave në Shëngjin

Pushuesit në panikë, zjarri ju afrohet banesave në Shëngjin

122
SHPËRNDAJE

Një zjarr i madh ka përfshirë malet e Shëngjinit.

Në disa fotografi të dërguara në redaksinë e Indeksonline shihet zjarri në afërsi të Portit të Shëngjinit.

Zjarret kanë përfshirë dhjetëra vende, në kodrën e zhveshur të Shëngjinit, deri në drejtim të Ranës së Hedhun, shkruan Indeksonline.

Ky zjarr po vazhdon ende, ndërsa policia dhe organet kompetente kanë dalur në vendin e ngjarjes.

Fotot janë bëra në mbrëmjen e së premtes (23 gusht), rreth orës 19:40.

-----