Ballina Lajme Bota/Rajoni Punonjësja e bankës bëhet trajnere, nuk do ta besoni sa paguhet (FOTO)

Punonjësja e bankës bëhet trajnere, nuk do ta besoni sa paguhet (FOTO)

73
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një punonjëse banke ka gjetur zgjidhjen ideale për të siguruar më shumë para. Heidy Espaillat punonte në bankë dhe merrte 25 mijë dollarë në vit, por tashmë ka gjetur punën e ëndrrave.

Ajo punon si trajnere personale e nutricioniste dhe arrin të marrë 200 mijë dollarë në vit. Bukuroshja ka pasur gjithmonë pasion shëndetin dhe stërvitjen, por nuk e kishte menduar se një ditë ato do të ktheheshin në karrierën e saj.

“Isha këshilltare personale banke, por tani fitoj disa herë më shumë me programet e mia të stërvitjes dhe regjimit ushqyes. Më pëlqente puna në bankë, por e ndjeja se kisha nevojë për diçka ndryshe”, shprehet Heidy.

---- ----
----
-----
-----