Ballina Lajme Bota/Rajoni Pula të gjakosura dhe të ngordhura/ Shihni tmerrin që ndodh në pularinë...

Pula të gjakosura dhe të ngordhura/ Shihni tmerrin që ndodh në pularinë më të madhe (FOTO)

94
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Autoritetet i kanë pezulluar licencën një prej furnizueseve më të mëdha në Angli, pasi aktivistët për të drejtat e kafshëve gjetën pula të ngordhura, të gjakosura si dhe kushte të mjerueshme brenda mureve të këtij biznes.

Hetuesit e RSPCA morën menjëherë masa për fermën “Hoads” pranë Hastings, Angli, pasi u shokuan dhe u tmerruan nga gjendja e tmerrshme e pulave të fermës.

Supermarketet më të njohura në këtë zonë, përfshirë Tesco, Sainsbury, Asada dhe Morrisons shesin vezë të kësaj ferme.

Aktivistët shihen tek janë ulur brenda fermës, të veshur me veshje mbrojtëse dhe u fotografuan tek mbanin zogj nëpër duar.

---- ----
----
-----
-----