Ballina Showbiz Publiku ne kembe, kenga shqiptare “Lule, lule” pushton skenen greke

Publiku ne kembe, kenga shqiptare “Lule, lule” pushton skenen greke

47
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kënga njohur shqiptare “Lule Lule” ka fituar zemrat e publikuar grek. Melodia dhe teksti i krijuar nga arbëreshët e Italisë, ngjit në skenën e “The Voice of Greece” nga këngëtarja ukrainase, Angelina Statyeva.

Pavarësisht se nuk e shqipton siç duhet fjalet dhe vargjet, melodia, potenca dhe zëri i Statyeva mahnitën jurinë, e cila kthye karrigen.

Pasi përfundoi së kënduari, Statyeva u shpreh se “Lule Lule” është një këngë e veçantë për të dhe se pikërisht për këtë arsye zgjodhi ta këndonte.

The post Publiku ne kembe, kenga shqiptare “Lule, lule” pushton skenen greke appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.

---- ----
----
-----
-----