Ballina Lajme nacionale Publikohet lista e plotë e koalicionit AAK-PSD

Publikohet lista e plotë e koalicionit AAK-PSD

46
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Është publikuar lista e plotë e koalicionit AAK-PSD.

Koalicioni mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisë Socialdemokrate tashmë kanë vendosur për emrat të cilët do të kandidojnë.

Kësaj liste do t’i prijë kandidati për kryeministër nga ky koalicion dhe kryeministri i deritanishëm, Ramush Haradinaj.

I dyti në këtë listë do të jetë Visar Ymeri i cili më parë ka qenë edhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje.

E treta do të jetë Magbule Shkodra, pas saj vijojnë, Burim Ramadani, Anton Berisha, Shqipe Pantina, Pal Lekaj, Xhafer Gashi, Donika Kadaj-Bujupi, Dukagjin Gorani.

Ndërsa kreu i PSD’së, Shpend Ahmeti do të jetë i fundit në këtë listë.

Kjo është lista e plotë:

---- ----
----
----- ----
-----