Ballina Lajme nacionale Publicisti kosovar i bashkohet PDK-së

Publicisti kosovar i bashkohet PDK-së

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Publicisti dhe artisti kosovar, Migjen Kelmendi i është bashkuar PDK-së.

Këtë e bëri të ditur përmes një postimi kryetari i kësaj partie, Kadri Veseli.

Ky është postimi i Veselit bërë në Facebook:

“Të gjitha rrugët çojnë në PDK.

Migjen Kelmendi ka lënë shenjat e tij në historinë e Kosovës, me art, me publicistikë, me angazhim intelektual në luftë dhe në paqe. Gjurmët e tij tani do t’i shohim edhe në ndërtimin e së ardhmes së shtetit tonë.

PDK është e nderuar që ekipit të saj të ri prej sot i është bashkuar një prej ikonave të Prishtinës, një prej djemëve më të mirë të saj. Mirë se erdhe, Migjen!

---- ----
----
----- ----
-----