Ballina Sport PSG-ja bën gati një ofertë joshëse për Interin, i ofron dy lojtarë...

PSG-ja bën gati një ofertë joshëse për Interin, i ofron dy lojtarë për Icardi-n

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Paris Saint Germain e ka gjetur formulën për të blerë kartonin e Mauro Icardi-t, i huazuar te parisienët, por në pronësi të Interit.

Klubi francez nuk ka ndërmend që të shpenzojë para, por në vend të kësaj planifikon që të ofrojë dy futbollsitë të tjerë.

Revista franceze “L’Equipe” shkruan se Nasser Al-Khelaïfi ka hartuar tashmë strategjinë e tij, e cila përfshin dy nga lojtarët më të talentuar të ekipit: Julian Draxler (26 vjeç) dhe Leandro Paredes (25 vjeç).

Pasi e pa të pamundur për të blerë Lautaro Martínezin, përparësia e të cilit është Barcelona, ​​dhe duke e ditur që Edinson Cavani do të largohet me kosto zero, PSG duhet të marrë një sulmues dhe, duke pasur parasysh performancën e Icardit këtë sezon (20 gola) dhe mirëkuptimin në fushë me Neymarin dhe Mbappénë, ai mbetet objektivi kryesor i merkatos.

Për këtë, parizienët janë të gatshëm të ofrojnë dy lojtarë të rëndësishëm. Draxler kushton 36 milionë euro, ndërsa Paredes vlerësohej 40 milionë euro një sezon më parë.

Tani mbetet për t’u kuptuar nëse të dy janë pëlqyer nga Antonio Conte, i cili e bëri të qartë sezonin e kaluar se ai nuk e ka në konsideratë Icardi-t.

---- ---- ----
-----