Ballina LifeBizare Pse qeshim gjatë momenteve serioze dhe si ta parandalojmë

Pse qeshim gjatë momenteve serioze dhe si ta parandalojmë

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Të gjithëve na ka ndodhur të kemi pasur të qeshura gjatë momenteve serioze dhe padyshim që nuk është një gjest i bukur, kështu që për t’ju kursyer nga përvoja e çuditshme po ju japim disa këshilla.

Nëse qeshni gjatë një situate të papërshtatshme, nuk do të thotë se jeni një person i keq, ky është rezultat i mekanizmit mbrojtës të trupit që të ulë ankthin dhe shqetësimin që po përjetoni në atë moment.

1. Kafshoni buzët.

Mundohuni të mendoni për një sjellje që mund ta zëvendësoni të qeshurën. Disa shembuj janë: lëpirja e buzëve, tundja me kokë, të merrnifrymë thellë ose të kafshoni pjesën e brendshme të faqes ose buzëve.

2. Klikoni një stilolaps

E qeshura nervore nuk ndodh vetëm gjatë situatave kur përfshihet pikëllimi, madje mund të ndodhë gjatë një momenti serioz në punë. Mënyra më e mirë për ta shmangur këtë është të klikoni një stilolaps. Përqendrohuni në klikimin në mënyrë që mendimet tuaja të largohen nga të qeshurat.

3. Qeshni ndërsa largoheni

E qeshura mund të jetë ilaç i..

Source

The post Pse qeshim gjatë momenteve serioze dhe si ta parandalojmë appeared first on LAJME.mk Lajme nga Maqedonia e Veriut.

---- ----
----
-----
-----