Ballina Lajme nacionale Pse po zvarritet marrëveshja LDK-LVV? Flet analisti politik

Pse po zvarritet marrëveshja LDK-LVV? Flet analisti politik

14
SHPËRNDAJE

LDK e LVV ende nuk po mund të arrijnë një amrrëveshje të përbashkët për koalicion.

Analisti politik, Petrit Zogaj në një postim në Faecbook ka folur rreth koalicionit të mundshëm qeverisë ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai ka thënë se kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti nuk po dëshiron të ngutet të arrijë marrëveshje me LDK-në, pasi po kalkulon në shpërbërjen e disa partive politike.

Postimi i plotë po ndërhyrje:

Albini s’po ngutet per koalicion me LDK sepse pas fitorse se LV-se po pret qe disa parti politike te shperbehen, disa deputete te kalojne ne LV, disa t’ia votojne qeverine edhe pa kalu ne parti, e keshtu te behet qeveria sic donte e thoshte Kurti gjate fushates zgjedhore. Plani i mire po duket .

-----