Ballina Lajme nacionale Pse nuk po ndodh liberalizimi i vizave?

Pse nuk po ndodh liberalizimi i vizave?

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kosova është në pritje të liberalizimit të vizave.

Bashkimi Evropian edhe më tutje po i bën thirrje Kosovës që të luftojë krimin e organizuar dhe korrupsionin.

Pas konkluzave të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian për liberalizmin e vizave për Kosovën, kryetarja e komisionit për Integrime Evropiane, Blerta Deliu-Kodra vlerëson se Kosova nuk do duhej të ballafaqohej me kritere të reja për heqjen e vizave.

Ndërsa, njohës të integrimeve nga shoqëria civile konsiderojnë se deri në fund të këtij viti duhet pritur nëse Franca dhe Holanda do të ndryshojnë disponimin për procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën, raporton rtv21.

---- ---- ----
-----